Léto, kde jsi?

29. ledna 2014 v 8:00 | Tereza Videnková |  Others Δ Δ Δ
Pravá zima sotva začala a mně už teď leze krkem. Venku, ve škole i doma mi je zima a musím být navlečená, jako cibule.

Chápu, že hodně lidí má rádo zimu, ale já jejich nadšení pro to bílé studené nesdílím. Všichni jezdí na hory, těší se na board, lyže, nebo že budou chodit bruslit a já se tak maximálně chodím klouzat na rybník, protože ani jeden sport u nás v rodině nikdy nebyl živený... Proto na ledě sotva stojím, na lyže jsem s našima nikdy nejezdila a board... HA HA HA, už vůbec ne.
Další problém je, že mám raději spíš letní aktivity. Ježdění na kole v zimě mám zapovězeno od našich. Plavání mám zakázáno v chlorované vodě od doktora. O spaní pod širákem, nebo ve stanu - ani řeč. A cestování v teplotách pod bodem mrazu taky nemám v lásce - jsem raději na ty plusové teploty.
Sečteno, podtrženo - CHCI LÉTO! Není nic lepšího, když je tak 25°C a já běhám venku. Zajedu na výlet na kole, poznám nová místa. Večer postavím stan a opečeme na zahradě párečky a hovím si v tom teplém vzduchu všude okolo. A jestli snad zanadávám kvůli komárům všude okolo, nebo sršním - vynadejte mi, jelikož všechno má dvě stránky. A na toto období se vždycky nejvíce těším.

STAN

Když přijde ten čas, kdy nejedu někam do dža a v pokoji je hyc. Zabiju kolíky a postavím stan. Tu si pak hovím pár dní...
Poslouchám cvrčky, někdy vidím poletovat svatojánské mušky. Jindy zas pozvu hosty do mého skromného příbytku na přespání a žiju si tu, jako prase v žitě. Ráno se probouzím s cvrlikáním ptáčků, a když otevřu zip stanu, vrhne se na mne má smečka - 2 psi a kočka. No není něco krásnějšího?

KOLO

A co mé oblíbené kolo? To vytahuju častěji, než často a vyjíždím do Polska, do přírody, nebo prostě tam, kam mě vítr zanese. Pozoruju plující obláčky a říkám si, jestli se s nimi ještě setkám. Možná ano, možná ne. Možná se potkáme v mém cíli dnešního výletu... A nebo zítra? Kdo ví... A tak si hovím na svém kole, občas kouknu do mapy a zase uháním cestou, necestou.
A je dalších x věcí, proč mám raději léto. Nebo je snad lepší místo bruslení leštit led, když vaši kamarádi sviští po ledě, jak závodníci?! Co vy, máte raději zimu, nebo léto?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zima vs. Léto

léto
zima

Komentáře

1 Akrim Akrim | E-mail | Web | 5. února 2014 v 14:25 | Reagovat

Nie že by som nemala rada zimu, ale tiež sa neviem dočkať leta a prázdnin. Presne z tých dôvodov, ktoré si uviedla: kempovanie, bicykel, cestovanie. V zime má človek len obmedzené možnosti...
A s lyžovaním som na tom podobne, jednoducho tieto športy v rodine nepestujeme, takže som jednoznačne za leto! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.