Přípravy na Anglii 1.díl

26. května 2014 v 17:12 | Tereza Videnková |  Plans
Do odjezdu zbývá necelých 6 týdnů. Vlastně 6 týdnů bez 3 dnů. Pomalu mi začíná docházet, jak velká zodpovědnost to bude a hlavně jak velká zkouška dospělosti.

Jedu na 3 týdny na intenzivní kurz angličtiny s EF college do Bristolu + pak mám objednány 2 noci na ubytovně v Londýně, ale to je až srpen - moc daleko.
Tak vám zatím něco povím o kurzu. Jedu na 3 týdny. Ve škole nastupuju 7.července, ale do Bristolu přijedu 6.července. Jedu sama. Jedu vlakem do Prahy, z Prahy do Londýna autobusem a pak asi autobusem, nebo vlakem (podle toho, co za lístek seženu na místě) do Bristolu. Cesta mi tedy bude trvat cca celý den. Vyjíždím proto už 5.července v sobotu.
Život v Bristolu si představuji zatím velice idylicky, budu v host family (mojí náhradní rodině), kde budu mít ještě jednoho cizokrajného "sourozence" zhruba stejného věku. Mám objednanou polopenzi na školní týden a na víkendy mám plnou penzi, kterou nejspíš moc nevyužiji, jelikož chci poznávat okolí. Mám vytipováno cca 40 míst, kam se chci podívat. Tak uvidíme, jestli to stihnu. Mapa míst, která bych chtěla navštívit - některá určitě nenavštívím > https://mapsengine.google.com/map/edit?mid=zObIMd6whtdA.kwrAhpLXccys
Kdybych Bristol srovnala s českými městy, tak je zhruba jako Brno. Má trošku více obyvatel. Bristol najdete v Bristolském zálivu, kousek od města je menší lázeňské město Bath (s římskými lázněmi). Vlastně co se týče památek, je jich tu dost, nejsou sice tak moc významné, ale podle toho, co jsem si načetla, budu mít co dělat celý pobyt. Mají i zoo a akvárium.
Všude ve vesnicích kolem Bristolu pak nacházíte gotické kostelíky. No je tu toho hodně, až tam budu, budu sem psát podrobné popisy...

Tyto stránky vlastně vznikly kvůli cestě do Anglie, abych mohla nějak komunikovat se svými kamarády a aby věděli, jak se mám. Nebudu mít na ně nejspíš příliš času. Ale snad budu stíhat občas napsat alespoň těm nejbližším.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste v Anglii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.