Saturday

13. července 2014 v 13:02 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Sobota v Bristolu? Ne! Sobota u moře v Clevedonu!


Ráno jsem vstala po 7 a začala se pomalu chystat na cestu k moři. Je to jen pár kilometrů, ale i tak to trvá docela dlouho se tam dostat. Bristol je přístav v Bristolském zálivu, jezdí sem nákladní lodě atd., takže sem nemá cenu jezdit k moři, ale když vyjedete do vesnic vedle, už je to nádhera :3 .
Vyrazila jsem před 9tou, ale nestihla jsem navazující autobus na hlavní autobusové stanici, a tak jsem musela jet o hodinu později. Na nádraží si ke mě přisedla starší paní a povídaly jsme se tak různě - kam jedu, kam jede ona, co máme v plánu, od kud jsem a tak... Čekání tedy uteklo rychle a hodinová cesta do Clevedonu jak by smet. Po cestě jsem viděla úžasný bristolský venkov :3 . Je to tu naprosto úžasné. Taky jsem viděla z větší blížky Suspension bridge :3 - ten mám v plánu příští týden.
Moře! Už ho vidím a taky molo v Clevedonu! Vystupuju. Ooo můj Bože! Je to tu úžasné :3 Hned jsem si šla sednout na kamenitou pláž pod molo a pozorovala jsem nový výhled, který jsem ještě neznala. Pak jsem šla na Clevedon pier - molo - prý nejkrásnější molo v Anglii. Lístek stál £1,80. To jsem ještě netušila, že to bude zkouška odvahy. Mezi prkny totiž byly 1cm - 2cm mezery a docela mě to s mým strachem z výšek děsilo... :D Lidi si mysleli, že dostávám elektrické šoky, to bylo pokaždé, když jsem viděla díru podemnou :D Byl odsud ale nádherný výhled. Snědla jsem si zde svačinu a šla kolem pobřeží na plážičky a pak na vodu pro aktivity. Tady děti s rodiči chytaly kraby na kusy masa, taky tu byli kánoisti a jeden otužilec, já jsem si alespoň smočila nohy :3 A pak nahoru parko-lesem do vyhlídkové věže a na kostel na kopci :) Nakonec jsem se prošla až do centra Clevedonu a řekla si, že tu zůstanu, že je tu pěkně a tak jsem opět šla k pobřeží.
U pobřeží prodávali jídla a tak jsem si dala své první Fish'n'chips za £6.95 a colu za £1...Yeahs výhledem na moře :3
pak jsem si šla sednout dolů k moři a prostě jen seděla, pak jsem našla několik kamínků a jednu schránku nějakého živočicha a šla na autobus, protože se začal zvedat vítr a přicházet mraky. Autobus měl zpoždění 3/4 hodiny, to je horší, než v ČR :D no ale konečně tu byl ! A vyrážím zpět do Bristolu. V přístavu jsem si koupila vinylové desky :3 a prošla přístavem k soše Cabota. Taky jsem byla opět na Millenium sq. a pak už jsem jela dom. Hned jak jsem přijela dom začalo pršet.
Večeře mi moc nechutnala - byly to brambory se sýrem (jo to šlo) ale měli jsme k tomu sekanou z jehněčího - fajn, jehněčí mi vůbec nechutnalo! Při večeři jsme se koukali na vtipné záběry lidí a pak už jsem šla poslouchat své desky a CD massive Attack - pak přišla Kiki a zabíjely jsme pakomáry - docela jsme se nasmály. Zítra máme rodinný výlet.

Clevedon - Clevedon Pier, seaside etc...

Moje první Fish'n'chips

Suspension bridge

Harbour v Bristolu a socha Cabota...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chcete jet do Anglie?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.