Second Tuesday in Bristol

16. července 2014 v 0:53 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Další úterý za mnou... Dnes jsem měla jen 2 hodiny od 9 do 11:55 a pak jsem vyrazila na výlet...


Dnes jsem si vybrala pro své odpoledne trošku vzdálenější Blaise castle a Blaise Hamlet, ale přesto pořád v jedné části Bristolu. Jela jsem tam snad třičtvrtě hodiny autobusem a jedna milá paní mi poradila kde vystoupit, jinak bych nevystoupila, protože na mě autobusák zapomněl. No nevadí... Pak jsem tedy šla kolem zdi a huhu zámek - muzeum.
Muzea tu jsou zadarmo a tak jsem šla. Bylo zaměřeno na Viktoriánskou dobu. Viděla jsem poprvé viktoriánské domy pro panenky - něco tak úžasného jsem ještě neviděla ^_^
Pak jsem byla na Blaise Hamlet a tak tiché a krásné místo hned vedlé hlavní cesty jsem ještě neviděla. Ty domky z kamene jsou naprosto nádherné. Ti co tam bydlí - závidím jim. Jen to, že jim pořád někdo chodí kolem baráku a fotí jim to tam, ne... Pak už jsem šla zpět do parku a vzhůru na Blaise castle hill - malý hrádek na vršku. Když jsem to konečně vylezla, tak jsem našla další naprosto klidné místo, kde nebyl skoro nikdo. Fakt krása. Chvíli jsem si tam sedla a dala jablko a pak jsem šla po 2.cestě opět dolů.
Zašla jsem si na hranolky a kuře a udělala jsem si piknik, jelikož jsem si to vzala daleko na trávu a hodovala. Jsem v Anglii, tak musím zažít piknik! :D pak jsem si dala medovou zmrzlinu :D ano medovou, ale stejně zůstanu u mé čokoládové a citrónové :D a pak už jsem vyrazila zpět do Bristolu. Ještě jsem se pár lidí ptala kde je zastávka do centra - pomohl mi nějaký mladý černoch a dali jsme se do řeči i v autobuse. Vystupoval dřív... Já vystoupila u univerzity a prošla si pár obchodů - všecko drahé! :D Jo a viděla jsem bristolskou verzi Monopolů - Monopoly - Bristol :D :D :D Taky jsem viděla plno hipsterských a starých věcí a říkala si proč sakra chtějí za toho šmoulu, kterého má brácha z dětství 4 libry? :D No ale byly to pěkné věci, měly charakter, ale i tak, proč tolik peněz?
V 6 hodin jsem sedla na bus domů a jela, poslouchala hudnu a tak... Večer jsme měli na večeři opět těstoviny s rybou... No nic moc, ale tak dalo se to. A to je tak asi vše...

Viktoriánský dům pro panenky...


Blaise Hamlet


Blaise castle museum + z hřbitova nedaleko...


Blaise castle hill


Můj piknik...


Monopoly Bristol edition...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chcete jet do Anglie?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.