SUNDAY - Bath

21. července 2014 v 12:06 | Tereza Videnková |  Usafiri live
A jsem tu zas, vím, že už to je otravné :D ale nedá se svítit.


Poslední neděle v Bristolu a tak jsem vyrazila ráno do Bath. V 10:00 jsem vyjížděla z vlakového nádraží Bristol - Temple Meads a jela o tři zastávky blíž Londýnu - do Bath, cesta trvala asi 20 minut vlakem, ale jelikož jsem se bavila s příjemnými lidmi z Walesu - učili mě říct velšsky LL (dvojité l), ale jelikož je to veliký plivající pazvuk, tak se mi o povede jen málokdy :D
Vysedla jsem s nimi na stanici Bath SPA a rozloučili jsme se. Pak jsem vyrazila do města.
Byla jsem v kostele a pak jsem pokračovala na známý most v Bath. Bath Abbey zrovna zvonil, jako o život. Je to krásné město. Navštívila jsem Roman Bath - muzeum o starověkých lázních Římánů a o tom, kdy to všecko vybudovali a tak. Bath je jediné město v Anglii s horkými prameny, které mají 46,5°C a poprvé byly vybudovány Římany kolem roku 43 nl. Tehdy tu jen stála keltská svatině bohyně Sulis. Římané však měli lázně zasvěceny bohini Minervě, ale název lázní byl Aqua Sulis.
Vážně to bylo pěkné. Sice se nesmělo dotýkat vody v těch starých lázní, ale pokušení mi nedalo a v teplé vodě, která tu vyvěrá jsem měla nohy :D Na stejném místě, kde kdysi starověcí Římané seděli v teplé vodě a užívali si veškerý přepich.
Tady jsem potkala Novozélanďanku, která si smočila nohy ve vodě taky, dost jsme se spolu nasmály, jaké jsme rebelky :D
Pak jsem ochutnala termální vodu (sice je teplá), ale má 43 vitamínů, tak jsem vypila celý hrníček :D No co, však vstup sem byl pěkně drahý :D
Je neuvěřitelné, že i po těch letech, po těch tisicíletích tyto Středověké lázně stále fungují a voda stále proudí stejnými kanály, které stavěli Římané. Vážně to bylo pěkné.
Potom jsem šla na procházku po Bath, měla jsem už docela hlad a tak jsem hledala klidný parčík, kde bych si udělala piknik, ve měste klid nebyl nikde a tak jsem šla až do Viktoriiného parku, kde hrál orchestr v "anfiteáteru" a tak jsem si udělala piknik zde. Pak jsem šla ještě do botanické zahrady, kde jsem poprvé viděla Anglické veverky - takové ty šedé, které u nás nejsou :3 .
Po ulici mě nějaký chlap chválil moje oblečení a že mi to sekne a pak už jsem šla dál, zase do centra a teď jsem byla v obchodě se suvenýry, jelikož jsem čekala, než otevřou dveře Bath Abbey. Po tomto už jsem jela domů, jelikož bylo už skoro 6 hodin. Cesta tentokrát ubíhala pomaleji. Když jsem dorazila do Bristolu končil festival a tak na zastávce byla spousta lidí s balónky a blbostmi z festivalu, v buse bylo taktéž narváno.
Konečně jsem doma! na večeři jsem měla opět typickou nedělní večeři a pak přijela moje nová spolubydlící - Japonka Marin... Je jí 15 a tak bude mít každý den odvoz taxíkem do školy i ze školy, protože sama jezdit ještě nemůže - chudák, takové vězení. -_- Přišla i April se svým přítelem a udělali nám všem palačinky s Marshmallow :D polité čokoládou :3 .
Jo a dostala jsem dárek! Rodina mi vypálila CD Depeche Mode :3 jupé :3 Teď to ještě chce si pořídit walkmana :D

Roman Bath

Bath Abbey

Bath + piknik
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byli jste v Anglii?

Ano
Ne

Komentáře

1 TeriV, terka805 TeriV, terka805 | 23. července 2014 v 9:40 | Reagovat

vydrž prdka, vydrž a piš až do konce cesty je to zajímavé, místy usměvné a o to gou.
Napiš o své nové spolubydlící japonce, a tak podobně. čekáme na další články!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.