Last day in UK, third day in London

31. října 2014 v 21:45 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Dnes s "menším" zpožděním popisuju svůj poslední den v Anglii a 3.den v Londýně...

Dnes už mě bolí nohy hned z rána. Nasnídala jsem se - tousty už nechci ani vidět, takže jsem do sebe nacpala všecko to sladké, co zde na hotelu měli. (Nic slaného tu nebylo). Takže jogurty s vločkama a vyrážím na cestu. Hned z rána mám v plánu London Eye. Je krásně. Beru to kolem parlamentu a po mostě k Londýnkému oku. Vyzvedla jsem si svůj předem koupený internetový lístek a šla jsem nejdřív na 4D kino, které bylo v ceně. Poprvé ve 4D kině! Je to super! krátký film o tom, jak se mění v Londýně a kolem London Eye roční období. Foukali na nás bublinky, lítaly konfety a taky pěna - když sněžilo . :)
Pak jsem už vystála jen hodinovou frontu na Oko, prošla důkladnou prohlídkou, jestli sebou nemám nože, otvíráky, či alkohol a pak už jen naskočila do jedoucí kabinky :D a překonala svůj strach z výšek. Myslím, že mi tato jízda v jistém pohledu pomohla, jelikož se už bojím míň, než před tím :)
Viděli jsme Londýn zhora, kterým se klikatí řeka Temže. :) Bylo to pěkné, jsem ráda, že jsem zaplatila těch cca 700 kč na vstupné :)
Když jsem vyskočila z kabinky, mé plachty nabraly směr kolem Temže po promenádě a já došla až ke Globu - Shakespearovské divadlo, následovně jsem přešla po Millenium bridge (zde se také natáčel HP) a došla jsem přímo před katedrálu St.Paul, kde měli moc drahý vstup a tak jsem si raději zašla do Museum of London - nejkrásnější interaktivní muzeum, které jsem kdy viděla! Bylo to úžasné! Pak jsem si zašla samozřejmě na BigMac a colu, jako každý den :)
Mé další kroky směřovaly k Tower of London - vězení, kde zrovna měli keramické růže, jako památku The Great War. Bylo to moc pěkné. Nicméně, já už si to moc neužívala, po těch kilometrech mě už nohy upadávaly.
Další jsem viděla Tower bridge a pak ještě muzeum vězení - tam jsem zašla místo Tower of London. Bylo to zajímavé. Pak už jsem šla do hotelu, opět kolem Temže. Mé nohy pomalu a jistě odumíraly a já začínala pofňukávat. U parlamentu jsem si už dala brýle, kdybych náhodou začala brečet. Bylo tu tolik lidí a všichni se mi pletli pod nohy, že už jsem byla na dně psychických i fyzických sil.
Prostě je tu na mě hodně lidí...
Když jsem byla asi 400 metrů od hotelu, volala mi mamka. Ptala se samozřejmě, co se mi děje, že pofňukávám a už jsem to nevydržela a začala brečet, že mě bolí nohy, a že už to asi nedojdu. Mamka se mě zeptala, jak daleko od hotelu jsem, a když jsem řekla, že asi 300 metrů, tak se mi začala smát. :D Tak jsem ufňukaná došla do hotelu s botami prošoupanými, nohami rozedřenými a teplotou :)
Tak skončil můj poslední den v Anglii. Už mě čekalo jen balení, které jsem nakonec dělala stejně až ráno a odjezd domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste v Anglii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.