Chandigarh

14. prosince 2014 v 12:24 | Tereza Videnková
Včera jsme zavítali na hlavní místa v Chandigarhu. Prvním plánovaném městě Indie. Chandigarh je hlavní město dvou států Indie - Harijány a Pandžábu.


Mehak nás nejdříve vzala do Rock Garden - místo podporující fantazii. Najdete tu plno zákoutí, umělých skal, vodopádů, malých chaloupek, lidí udělaných ze zbytků - jako třeba z rozbitých náramků, kamínků. Bylo to nádherné. Hodně mladých Indů se s náma chtělo fotit, tak jsme se s mamkou se všema fotili. Jak cvičené opičky.
Když jsme odtud vyšli, setkali jsme se s kamarádem od Mehak, který nás zavezl k jezeru. Zde bylo spoustu šlapadel. A ikdyž už přicházela bouřka a blesky už byly vidět, tak Indové v klidu si pošlapávali po vodní hladině. Já si pak všimla že Mehak vstaly vlasy. A nám všem okolo taky. Elektřina ve vzduchu byla znatelná, ještě, že už jsme pak odešli, když přišel děda od Mehak a její bratr Guru. Pak jsem doma našla v jednom článku o situaci před zasažením bleskem, že předtím, než do vás uhodí blesk, vám nejdříve vstanou vlasy. Díky bohu, že jsme odešli se najíst do restaurace. Po jídle jsme se ještě prošli kolem rybníka a jeli autem do centra Chandigarhu.
Tam jsme se dívali po jejich drahých obchodech. Abyste chápali, zde v Chandigarhu je daleko víc draze, než v Dillí. Najdete tu značky jako Calvin Klein a další. Pak už jsme jeli jen do obchodu pro jídlo na večeři.
Večer pak mamku posadili do masážní věci na nohy a měli jsme večeři. Upřímně, nechápu jejich styl servírování, ale budiž. Celou dobu byla hrozná bouřka a byla i vypnutá elektřina, jeli jsme přes generátor, takže jsme světlo měli stále.

V noci byla ještě silnější bouřka - hromy, blesky a mamka k tomu všemu chrápala, takže jsem se moc dobře nevyspala. Kvůli bouřce byly uzavřeny cesty do Amritsaru, tak jsme nejeli další den ráno.

Rock Garden

Lake
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 14. prosince 2014 v 12:37 | Reagovat

pekné fotky a pekný blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.