Jak jsme se dostaly do Agry

18. prosince 2014 v 15:53 | Tereza Videnková |  Usafiri live
V pondělí jsme nabalili svačinu a vyrážíme autobusem z Chandrigharhu do Nového Dillí.


U Mehak jsme si přebalily věci na Varanasi a Agru a pár dalších dní a vyrazily s kamarádem od Mehak do našeho nového levného hotelu. Hotel stál za prd, domluva na recepci taky. Nicméně máme kde spát. Hned po zanechání batohů v hotelu vyrážíme na nádraží, zarezervovat lístky do Varanasi a Agry.
Bereme rikšu a projíždíme místním Hlavním bazarem. Je tu vše, po čem jsme celou dobu toužily. Tady se určitě zastavíme, až pojedeme zpět. Vysedáme u nádraží. Tady však neprojdete přes lidi, kteří chytají všechny lidi bílé pleti do turistické kanceláře. Kde si máme objednat lístky.
Volná místa ve vlaku již nejsou na celý týden a tak dostáváme návrh - ubytování, snídaně, doprava do Agry, Váránasí, a zpět do Dillí. Také je v ceně taxík, který nás vozí po turistických lokalitách. Souhlasíme a většinu platíme kreditní kartou, který má však limit a více již zaplatit nemůžeme.
S již koupeným taxíkem jedeme ještě do jednoho chrámu a na Indian Gate. Kupujeme si buráky a kukuřici a opět jedeme. Tentokrát do hotelu. Další den objednáváme hotel na datum příjezdu zpět do Dillí a jedeme taxíkem vzít vouchery a zaplatit zbytek, karta však nejde přes limit. Horko těžko se to vyřizuje s nimi, oni totiž nechápou limity, ale nakonec nám chlapík z kanceláře platí zbytek a my mu zaplatíme po příjezdu.
Vyrážíme do Agry. Jedeme taxíkem 6 hodin. Zastavujeme samozřejmě v domluvené drahé restauraci, kde si z nich akorát děláme prdel. Nakonec chceme zastavit v občerstvení u cesty, kde se nás snaží okrást tím, že na účet nám připočítali daleko víc, než měli. Mamka se naštvala dala jim jen 300 rupíí a šly jsme.
Jsme v Agře. Zastavujeme u nějakého muslimského paláce. Vidíme nějaké kozorohy a spousty veverek jak pobíhají sem a tam. Dotěrný průvodce nám vnutil mluvení o památce, i když jsme to nechtěly, mamka nakonec mu dává na konci 10 ruppií a jdeme pryč. Vidíme páva ajdeme pryč, stejně tu není co k vidění.
Jedeme do hotelu - East Gate. Zde dostáváme pokoj a je s nimi zase horkotěžká domluva. Oni jsou prostě, jak blbí zeptáte se na otázku ano, či ne a oni povídají o tom, jaké je počasí. Tak bych to popsala. Nakonec jsem se spojila s domovem okoupala, spojila znovu a šly jsme spát, dobrou noc.

Omlouvám se za stručný popis, ale je pozdě a nemám na to náladu.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Láká vás Indie?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.