Vítejme v Indii

9. prosince 2014 v 1:19 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Před 1 ráno jsme dorazily do Indie. Vycházíme z letiště, kde čeká tlupa Indů lačnící po výdělku - taxikáři. Ale najdou se tu i lidé hledající různé osoby, které mají vyzvednout.

Přichází k nám taxikář, který nám nabízí služby, odmítáme s tím, že je to moc drahé, a tak ano domluvil se s vedoucím a domlouváme cenu 300 rupíí za cestu k Mehak do hostelu. Vedoucí je příjemný a vítá nás, vybírá nám taxík a my nasedáme.
Řidič se zdá solidní, ptá se nás kam máme namířeno kromě Dillí a vede chvilkový přátelský rozhovor. Pak mluvení upadá a my sedíme tiše vzadu v autě. Volant je na pravé straně a jezdí se samozřejmě také opačně. Pokoukáváme po okolních místních lokalitách. Chudá špinavá Indie.
Najednou začíná řidič taxíku vydávat divné chraplavé zvuky a mamka si ze mě dělá srandu, že usíná. Ale bereme to na lehkou váhu a díváme se z okýnek dál. Pak ale mamka namítne ať se kouknu do zpětného zrcátka, že řidič vážně spí. No, vážně spal. Usínal. Zavíral v intervalech oči i na půl minuty a chrápal. Upřímně, moje zadnice byla sevřená jako nikdy. Kupodivu jsme se drželi v pruhu a dokonce jsme nenarazili do svodidel.
Zkoušíme dělat hluk, aby neusínal, ale to napomáhá, a tak se ho ptám na různé blbosti. Např.: Ten kostel je křesťanský? Co to je za chrám? Byl odjakživa taxikářem? Narodil se v Dillí? Mají Indové domácí zvířata a jaká? (opice, psy, krávy a velbloudy, byla odpověď... :D )
Pak jsme vyděli stádo krav nalevo. Dojeli jsme na místo, ale zde nic podle popisu nebylo, a tak jsme jeli na turistické informace, kde nám všichni vřele pomohli a jeli jsme znovu. S tím, že jsme zkoušeli vytočit číslo od Mehak, které však nebylo funkční... A tak jsme začínaly propadat s mamkou panice. Nakonec, po asi 4 zeptání se lidí, jsme dorazili k univerzitě, kde Mehak studuje a kde kousek odtud bydlí. Řidič ochotně zburcoval lidi a dokonce už nám jelo i telefonní číslo. Domluvil se s Mehak, kde bude čekat a odvezl nás tam. A už nám šla naproti, ještě s kamarády. :)
Velké přivítání nastalo. :) Objímaly jsme se všechny tři navzájem. Kamarádi nám vzali bágly a my jsme zaplatily taxík - 1200 rupíí - asi 400 korun. Na jednu stranu byl řidič super, že nás nevysadil na první adrese a nenechal nás na pospas osudu a prostě čekal, než se sejdeme s Mehak a na druhou stranu si říkám, že nás málem přizabil se svým spaním... Ale na třetí stranu si říkám, že pokud takhle budu někdy umět řídit a stíhat u toho spát, tak budu nejlepší řidič na světě. :)
I takové bylo naše přivítání s Indií :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Láká vás Indie?

Ano
Ne

Komentáře

1 Pája :3 Pája :3 | 10. prosince 2014 v 10:58 | Reagovat

:D:D:D No se picnu, jsem nečekala, že Indie je až takové dobrodrůžo :D Pozdravuj Mehak :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.