Ráj

10. ledna 2015 v 7:42 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Jak definovat ráj. Otázka velmi jednoduchá, ale odpověď na ni velmi těžká. Pro někoho je ráj místo v absolutním tichu. Pro někoho zahrada, kde se může schovat do stínu stromů. Pro někoho zase vysněná krajina s vodopády potoky a palmami, kde poletují motýli a všechna roztomilá zvířena.


Pro mě je ráj místo, kde je teplo. Můžu chodit spoře oděná a je tam moře, je tam písek i skály a motýli můžou se i naskytnout gekoni, nebo žabky a další roztomilá havěť. Pobíhající psy a krávy ve svém snovém ráji také snesu. Také se mi líbí představa, že v mém ráji se můžu vyvalovat v pohodlných křeslech a pít mojito. Však jednou z hlavních priorit mého ráje je klid, ticho a hezká vůně. A přesně to všechno pláž Patnem v Goe splňuje.
Pláže zde jsou pouze písčité, občas nějaká ta skála. Občas se naskytne i celý vyplavený strom na souši, který je opracován slanou vodou v nádherný útvar. Všechno to se mě jako romantické duši moc líbí. Navíc zde je nádherný klid. Maximálně večer skupinky turistů paří ale to je jen maximálně do 12 a pak už je zase klid, ticho a mír.
Když jdete po pláži, nacházíte mušle, všech tvarů, velikostí a barev. Také před vámi utíkají malí krabi a pár malých ptáčků, kteří vybírají malé tvorečky z písku. Když dojdete k útesům a skále, lítají vám nad hlavou dravci a zase zvedáte hlavu a říkáte si: "Jaké to asi je, lítat?" Pak Už se brodíte zátočinou a říkáte si, že vám je nádherně. Všude to voní vonnými tyčinkami sandálu a vy se bosí brouzdáte v písku.
A když končí den a rudý sluneční kotouč zapadne za opar nad mořem. Opět si říkáte, že jste v ráji. Obří vlny dávají nádech adrenalinu tomu všemu a pak se spokojeně po vydatné rybí večeři vydáváte do své chatky. Cestou vás doprovází milí pejsci. V chatě pak, na vás třeba čeká malá žabka. (jako na nás jeden večer čekala) Nebo na vás čekají malí gekoni vedle zrcadla v koupelně.

Tak tohle přesně je podle mě ráj. Ráj, kam jsme se mimochodem s mamkou dostaly, když jsme přijely do Goy s tím, že chceme někam kde nebude draho a nějaký Nick nás zavedl sem na Patnem beach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Láká vás Indie?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.