První dny v Anglii

29. září 2016 v 23:22 | Tereza Videnková |  Usafiri live
Konečně čas a chuť, abych tady o mém dobrodružství v Anglii něco napsala. Přijela jsem sem, stejně jako spousta dalších 9. 9., letadlem z Prahy do Birminghamu. Do Birminghamu jsme tehdy dorazili v 5 hodin večer a tam nás, na všechny ty vyjukané nové studenty z Česka a Slovenska, čekala studentka z University of Derby.


Všecko bylo hezky připravené a zorganizované. Z letiště jsme vyjeli vstříc nové budoucnosti. Začínala být tma a nikdo nevěděl, jestli nejdřív jedeme na Buxtonský campus anebo na základnu do Derby. Začínala jsem mít strach, že pokud mě vysadí u kolejí, že nenajdu svůj privát a v té době už byla vážně tma. Pořád jsme jezdili přes kopečky, kde nic tu nic, jen farmy a pole byly okolo. Nakonec jsme jako první jeli do Buxtonu. A víte co? Dokonce mě vysadili jako první, přímo u mého soukromého ubytování. A to jsem ani nevěděla, že mají moji adresu. Když jsem vyšla ven, přivítal nás deštík a ve dveřích po zaklepání stál můj spolubydlící, který mi uvařil čaj a počkali jsme na Tracey - paní přes kterou mám toto ubytování (anglicky landlord).
Za chvíli přiběhla, udělali jsme potřebné papíry, dostala jsem klíče, ukázala mi všechno v domě a začalo se bydlet. První noc jsem strávila jen pod prostěradlem, protože Tracey mi zapomněla vzít peřiny a polštář. Ale dalo se to. Další den už byl lepší, pod peřinou, uklidila jsem si pokoj a už jsem se začala cítit víc jako ve svém pokoji J. Ráno jsem se i seznámila s Huyen/Lili - Vietnamkou, která tady taky studuje a šly jsme spolu do obchodu. A odpoledne jsem se i seznámila víc s Buxtonem, protože jsme měli od školy organizovanou procházku.
V neděli jsme se zúčastnily s Kamčou a Terkou oběda zadarmo od místního kaplanství a zapsala jsem se do hodin angličtiny. Po obědě se mělo jít na procházku, ale já tam zůstala a pomáhala té paní, která se jmenuje Frances s uklízením. Byli na mě moc hodní a dali mi i výslužku. Moc dobře jsem si s ní popovídala a pak přišel její manžel a ostatní a pak už jsem jela s jednou paní z Kaplanství domů.
Doma jsem byla jen chvilku, přichystala jsem se, převlíkla a šla jsem na Welcome párty do hospody Railway. Tam jsme hráli hry. Většinou tančily jen Češky a nechaly zahrát i Sladké mámení. Byla sranda. Pak se to přesunulo do Clubu, ale tam už nás to moc nebavilo, takže jsme s holkama šly domů. Alespoň jsme se pořádně vyspaly na ten náš první seznamovací týden ve škole. Mimochodem za celý ten víkend nepršelo a bylo hezky J.

Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byli jste v Anglii?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
The world is a book and those who do not travel read only one page. - St.Augustyn
.